Hotel

Zabytki Inowrocławia a tanie noclegi Pakość

Od zawsze interesowała mnie historia, szczególnie historia Polski. Lubiłam zwiedzać wszelkie zabytki, czytać książki historyczne, w szkole zawsze miałam z tego przedmioty same najlepsze oceny. Tanie noclegi Pakość to dobry wybór.

Tanie noclegi Pakość, czy na pewno?

HotelJeździłam po całym kraju, byłam w Krakowie, warszawie, czy Wrocławiu, nawet w Toruniu, bo wiadomo, ze poza Kopernikiem i piernikami są tam też świetnie zachowane budowle gotyckie. Nie wiedziałam jednak, że w takich małych i mało rozreklamowanych miastach, jak Inowrocław czy Pakość może tyle ciekawych rzeczy. Kiedy się o tym dowiedziałam bez wahania zamówiłam tanie noclegi Pakość, bo stamtąd jest więcej autobusów do okolicznych miejscowości. Co prawda, większość z budynków to obiekty pochodzące z przełomu XIX i XX wieku, takie jak zabytkowy ratusz z 1907 roku, kamienice na starym mieście, pomniki i tablice związane z Powstaniem Wielkopolskim, ale znalazłam tam także średniowieczne fortyfikacje, zespół klasztorny z XVII wieku i wiele zabytkowych klasztorów. Moje noclegi były bardzo komfortowe, więc mogłam odpocząć po całym dniu wędrowania i oglądania tych budowli. Co prawda, żadna z nich nie była taka imponująca jak Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki, czy ruiny średniowiecznych wartowni, ale dobrze jest znać swoja okolicę. Moje noclegi były bardzo tanie, ale i tka nie miałam problemów z biletami wstępu, bo do takich miejsc zazwyczaj kosztują one parę złotych, a nie nawet kilkadziesiąt jak za zwiedzanie całego Wawelu. Jestem bardzo zadowolona z tej wycieczki.

Co prawda nie był to najlepszy wyjazd w moim życiu, ale i tak uważam, że było warto rozeznać się w Inowrocławiu i tanie noclegi Pakość.