Rowery elektryczne – wygodny środek transportu

rower elektrycznyDostępne na rynku w coraz większe j palecie ofert rowery elektryczne. Jest to dobra alternatywa dla zwykłych rowerów,które jednak wymagają minimum kondycji fizycznej .

Świetnie mogą się na nich poruszać osoby starsze z problemami stawów i kolan, wymagają jedynie utrzymania równowagi.  Mogą również być dobrym rozwiązaniem zastępczym dla motocykli i motorowerów, które są hałaśliwe, dymią, nie wspominając już o rosnących cenach benzyny. Rower elektryczny do niedawna był egzotycznym widokiem na naszych ulicach, został wprowadzony najpierw w miejscowościach nad morskich oraz innych kurortach wczasowych. Jest to doskonały sposób szybkiego i sprawnego przemieszczania się dla młodzieży oraz dzieci . Istnieją dwa rodzaje rowerów tego typu rowery całkowicie napęd elektryczny często spotykane w miejscowością wczasowych. Oraz rowery na pedały z przełączanym napędem elektrycznym. Taki rodzaj środka lokomocji zapewnia nam umiarkowany wysiłek fizyczny , a w przypadku podjazdu pod wzniesienie przełączmy napęd na elektryczny.

W technice produkcji silników elektrycznych do tego typu środków lokomocji, używane jest nowatorskie rozwiązanie, silnik bez szczotkowy o małych oporach którego konstrukcja sprawia że energia elektryczna jest bardziej wydajna. Ponadto rowery elektryczne nowej generacjo posiadają wysokiej jakości baterie litowo-jionowe które są małymi generatorami prądu co znacznie wydłuża ich wydajność i trwałość.