Kosz metalowy w parku

Pojemniki i kosze metalowe na psie odchody działają?

Odkąd należymy do Unii Europejskiej to ta nakłada na nas szereg obowiązków związanych z dbaniem o ekologię. Wymuszono na nas między innymi to, aby fabryki ograniczały emisję szkodliwych gazów i spalin pod przymusem płacenia kar, a w parkach znalazły się kosze metalowe i pojemniki. Wszelkie nowo budowane budynki tego typu muszą już spełniać wszelkie ekologiczne normy co wiąże się ze zwiększonymi nakładami finansowymi co czasami sprawia, że fabryki nie opłaca się budować.

Nawet kosze metalowe nie zawsze są skuteczne

Kosz metalowy w parkuW przestrzeni publicznej również doszło do wielu zmian pod względem ekologii. Kosze uliczne są już obowiązkowo umieszczane na naszych ulicach co kilkaset metrów. Nikogo już nie dziwią także kosze metalowe do segregacji odpadów do których możemy wkładać zgromadzoną makulaturę, szklane butelki czy plastikowe opakowania, reklamówki, butelki i puszki aluminiowe. Nałożono także obowiązek segregowania śmieci przez właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkańców bloków. Mieszkańcy domów i kamienic muszą używać specjalnie przeznaczonych worków do segregacji śmieci dostarczanych przez odbiorcę naszych śmieci. Na osiedlach bloków postawione zostały specjalne przeznaczone duże pojemniki z których korzystamy w sposób podobny jak z metalowymi koszami o których wspomniałem już wcześniej. Największą jednak innowacją z pewnością okrzyknięte zostały pojemniki na psie odchody wypierające powoli kosze metalowe z rynku. Któż z nas idąc ulicą lub parkiem nigdy przez przypadek nie wdepnął w taką niespodziankę pozostawioną przez pieska. Do tej pory właściciel psa nie miał obowiązku sprzątania po psie i większość ludzi nie robiła tego. Aby to zmienić przy większości parków i wybiegów postawione zostały specjalne pojemniki przeznaczone tylko i wyłącznie do sprzątania odchodów po psie.

Najczęściej są one wyposażone w woreczki z których możemy korzystać za darmo lub po wrzuceniu drobnej sumy pieniędzy. Czy takie rozwiązanie przyniosło jakiś efekt lepszy niż kosze metalowe dotychczas stosowane? Po swoim psie sprząta zdecydowanie więcej ludzi niż przedtem gdy tych koszy nie było, jednak w świadomości ludzi dalej nie ma chyba obowiązku sprzątania po swoich psach.