Zasada działania lamp solarnych

Lampy solarne odnajdują swoje zastosowanie zarówno w przestrzeni publicznej jak i prywatnej. Pozwalają one na ekonomiczne doświetlenie terenu. Mimo, że w przeszłości stanowiły one jedynie funkcje ozdobne w ogrodach, dziś w wielu miejscach stanowią główne źródło oświetlenia. Spotkać możemy się z nimi zatem w przypadku oświetleń parków, parkingów, boisk szkolnych czy przystanków autobusowych.

Zastosowanie lamp solarnych – czy warto?

lampy solarne warszawaZasada działania lamp solarnych jest niezwykle banalna. Kiedy w ciągu dnia panel solarny wystawiony jest na działanie promieni słonecznych dochodzi do ogrzania ogniwa fotowoltaicznego. Ogniowo z kolei pozwala na bezpośrednią konwersję energii słonecznej na energię elektryczną. Energia magazynowana jest w akumulatorach, które znajdują się wewnątrz lampy. Kiedy zapadnie zmrok lampa włącza się dzięki zastosowaniu tej właśnie energii, która magazynowana była w akumulatorach. Sama instalacja lamp przebiega w sposób szybki oraz łatwy, ze względu na to, że nie wymaga pozwolenia od lokalnego zakładu energetycznego. W przeciwieństwie do doskonale nam znanych lamp ulicznych, poszczególne lampy solarne nie są w żaden sposób połączone ze sobą, są one więc w pełni autonomiczne. Wielu może wydawać się, że praca lampy nie jest zbyt wydajna. Co ciekawe może ona pracować bez promieni słonecznych nawet do kilku dni. W internecie istnieje wiele firm oferujących sprzedaż lamp. Decydując się na zakup warto jednak skorzystać z usług stacjonarnych, dowiadując się tym samym istotnych informacji od sprzedawcy. Jeśli więc chodzi o lampy solarne warszawa jest miastem, w którym odnajdziemy godnych uwagi producentów.

Montaż lamp solarnych wiąże się z wieloma zaletami. Do najważniejszych z pewnością należą niskie koszty utrzymania oraz szybki zwrot inwestycji. Ponadto sama instalacja jest niezwykle prosta i nie wymaga od nas załatwiania jakichkolwiek formalności.