Wykorzystanie kurtyny foliowej

Wszelkiego rodzaju hale przemysłowe i magazyny charakteryzują się tym, że muszą na nich panować szczególne warunki – zwłaszcza pod względem temperatury. Chodzi o to, żeby produkowany lub przechowywany na nich towar nie ulegał zniszczeniu poprzez oddziaływanie ciepła ani chłodu. W tym celu stosuje się kilka sposobów utrzymania stałego poziomu temperatury.

Zastosowanie kurtyn foliowych

kurtyna foliowaWspółcześnie wiele z sal magazynowych wyposażonych jest w klimatyzatory, które dbają o to, żeby w ich wnętrzu panowała ściśle określona temperatura. Jednak bez względu na warunki panujące na zewnątrz przechowywany w nich towar musi systematycznie opuszczać magazyny, dlatego bardzo często otwiera się w nich ogromne bramy, które wpuszczają do środka mnóstwo ciepła latem lub całą masę zimnego powietrza zimą – oddziaływanie tych skrajnie różnych warunków może powodować zmiany temperatury wewnątrz magazynów. W celu zabezpieczenia hal w każdej bramie powinna być montowana kurtyna foliowa, która znacznie zmniejsza ubytki ciepła z wnętrza sal oraz chroni przed przedostawaniem się niekorzystnej temperatury do środka. Wykonane z folii PCV kurtyny doskonale izolują pomieszczenia, zapewniając im właściwą termoregulację. Co więcej, chronią one wnętrza magazynów przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych, odbijając ich światło. Kurtyny dostępne są w dwóch wariantach – stałym oraz przesuwnym – ze względów czysto praktycznych znacznie częściej stosowane są te drugie. 

Kurtyny foliowe są niezwykle prostym, ale jakże funkcjonalnym rozwiązaniem – dzięki nim bardzo sprawnie można przenosić towar na pokład odwiedzających magazyny ciężarówek. Co bardzo istotne, są stosunkowo niedrogie, a zatem wykorzystuje się je na bardzo szeroką skalę w wielu gałęziach przemysłu.