Skuteczna maska antysmogowa

W sezonie grzewczym prawe trzy czwarte miast w Polsce niemalże codziennie ma przekroczone normy szkodliwych substancji unoszących się w powietrzu. Taki stan powoduje, że wychodzenie z domu be odpowiedniego zabezpieczenia jest niebezpieczne.

Jaki filtr ma maska antysmogowa?

maski antysmogoweZ roku na rok przybywa osób, które regularnie korzystają z masek przeciwsmogowych, kiedy wychodzą z domu. Obecnie to jedyny i najlepszy sposób, aby nie wdychać trującego powietrza. Jednak jest jeden warunek – maska musi dobrze przylegać do twarzy, aby nie było żadnych miejsc, przez które będzie wpadać powietrze. Maski antysmogowe są dostępne w wersjach dla dzieci, dorosłych, seniorów i osób zawodowo uprawiających sport. Maski są najczęściej wykonane z miękkiej bawełny lub elastycznego neoprenu. Dobrze zapięta maska dopasowuje się do kształtu twarzy i nie pozostawia wolnych miejsc na wlot powietrza. Jedynym wymiennym elementem maski jest filtr, który odpowiada za skuteczność działania maski. Najlepsze są filtry N99, ponieważ zatrzymują aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu i pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Maski należy zakładać zawsze kiedy wychodzimy z domu, a na dworze panuje znaczne przekroczenie dozwolonych norm. W obecnych czasach niemalże przez ponad połowę roku żyjemy ze smogiem. Oddychanie bez maski powoduje, że wdychamy wszelkie zanieczyszczenia, które mogą wywołać poważne zachorowania, a nawet doprowadzić do rozwinięcia się nowotworu złośliwego.

Obecnie maski tego typu  można kupić w wielu sklepach i nie są one zbyt drogie. Najtańsze modele dostaniemy już za około pięćdziesiąt złotych, a najdroższe i najwyższej jakości dostaniemy za około sto pięćdziesiąt złotych. Bez względu na cenę, są to zawsze dobrze zainwestowane pieniądze.