Wiele osób uważa, że jednymi z najpiękniejszych zwierząt są konie. Wydają nam się niezwykle dostojne, często wzbudzają nasz respekt, wyczuwają ludzkie emocje i są również niezwykle pomocne w leczeniu wielu schorzeń i zaburzeń rozwojowych. Podczas jazdy konnej wiele osób odczuwa ogromną radość. Hodowlą koni zajmuje się coraz więcej osób. Niezwykle ważne jest to, aby zadbać o właściwą dietę.

Których witamin potrzebują konie?

witaminy dla koniaByć może nie każdy wiedział o tym, że nie tylko ludzie potrzebują wielu witamin, aby być sprawnym i zdrowym. Tak samo jest w przypadku koni. Te zwierzęta muszą się dobrze odżywiać, aby ich stawy były sprawne, mięśnie rozwijały się prawidłowo, wzrok był dobry, a sierść była miękka i gładka. Witaminy dla konia można dodawać do paszy. W niej najczęściej nie ma wszystkich niezbędnych składników. Koń potrzebuje w szczególności witaminy, A, B, D, E oraz C. Ich niedobór może objawiać się brakiem energii, mniejszą wydolnością mięśni i łamliwością kości, brakiem apetyty, podatnością na choroby oraz mniejszą rozrodczością. W szczególności konie, które biorą udział w różnych zawodach, muszą otrzymywać większą dawkę witamin. Tak samo jest w przypadku tych koni, które biorą udział w rehabilitacji dzieci i dorosłych. Musimy zadbać o to, aby i one dobrze się czuły, zdrowo się odżywiały i były odporne na choroby. Odpowiednia suplementacja sprawia, że koń będzie w doskonałej formie.

Nie da się ukryć, że konie wzbudzają nasz zachwyt. Te zwierzęta są w stanie pomagać ludziom, ale nie zapominajmy o tym, że i one mogą potrzebować naszej pomocy. Niezwykle ważne jest to, aby każdego dnia podawać im konkretne witaminy, dzięki którym będą silne i zdrowe. Koń, który ma mocne kości i jest odporny na choroby, będzie w stanie nie tylko wygrywać zawody, ale także będzie chętniej z nami współpracował.

Related Posts