Kosmetyki dla wegan

Jeżeli przechodzimy na weganizm i naprawdę się w to angażujemy, to dobrze wiemy, że poza zawartością lodówki trzeba również wymienić to, co mamy w kosmetyczce. To drugie bywa nawet trudniejsze, bo są wegańskie kosmetyki, które są bardzo łatwo dostępne, a są takie, których znalezienie graniczy z cudem. Czy da się zmienić stan rzeczy?

Kosmetyki do makijażu dla wegan

wegańskie kosmetyki do makijażuMoja koleżanka ostatnio postanowiła przejść na weganizm, a ja obiecałam pomóc jej jak tylko będę mogła. Objechałam z nią całe miasto, by szybko dowiedzieć się gdzie można dostać najwięcej wegańskich produktów. Kilka dni później dostałam jednak od niej wiadomość z pytaniem, czy pomogę znaleźć jej wegańskie kosmetyki do makijażu. Cóż, nawet nie wiedziałam, że w weganizmie chodzi nie tylko o jedzenie ale uznałam, że pomogę jej w poszukiwaniach. Co prawda ostatecznie trochę wsparłam się poradami ludzi z internetu, bo ja sama nie miałam pojęcia o wielu sprawach. To dzięki nim udało mi się znaleźć internetowy sklep z kosmetykami dla wegan. Naprawdę się ucieszyłam, koleżanka zresztą też. Mieli ogromny wybór i właściwie było to to samo co mamy w drogeriach, tylko, że wegańskie, nie krzywdzące zwierząt. Oferta zachęciła mnie na tyle, że sama zaczęłam myśleć nad przejściem na weganizm .Takie kosmetyki są świetne, w przystępnej cenie, a poza tym  są zdecydowanie lepszym wyborem niż te tradycyjne, więc mój pomysł nie miał żadnych wad.

Przechodząc na weganizm, musimy pamiętać, ze nasze kosmetyki – nie tylko te do pielęgnacji, ale też do makijażu, również mnie mogą zawierać nic pochodzącego od zwierząt. Nie martwmy się jednak, że wydamy fortunę lub nie znajdziemy tego czego potrzebujemy – wystarczy znaleźć dobry sklep z wegańskimi produktami do makijażu i problem rozwiązany.