Produkcja lekarstw często opiera się o sztuczne składniki. Jednak trzeba też wiedzieć o tym, że można skutecznie leczyć i zapobiegać chorobom przez stosowanie zupełnie naturalnych rozwiązań. Przykładem są chociażby produkty wytwarzane z konopi przemysłowych. Są to produkty w pełni legalne, które zawierają całe mnóstwo składników wspierających nasze zdrowie. 

Olejki z konopi przemysłowych 

olej konopny sklepKonopie bez wątpienia są roślinami, które nie są zbyt dobrze kojarzone w naszym kraju. Wiele osób zupełnie nie widzi różnicy między konopiami indyjskimi, a konopiami przemysłowymi. W związku z tym twierdzi się, że konopie to narkotyk bez względu na to o jakiej odmianie rozmawiamy. Konopie przemysłowe na tym tracą ponieważ nie zawierają one absolutnie żadnych substancji psychoaktywnych. Można znaleźć w nich za to wiele cennych składników. Jednym z nich są oczywiście kannabinoidy, które uznawane są jedne z najcenniejszych składników jakie znaleźć można w konopiach. Z tych roślin wytwarzany jest obecnie olej konopny sklep ze zdrową żywnością może być zaś jednym z najlepszych miejsc, w którym można takowe olejki znaleźć. Od jakiegoś czasu olejki konopne są badane pod kątem wpływu na układ nerwowy. Okazuje się, że dzięki tym olejkom można przynosić ulgę osobom zmagającym się ze stwardnieniem rozsianym czy też stwardnieniem zanikowym bocznym. 

W olejkach konopnych można znaleźć nie tylko CBD, czyli najbardziej popularny kannabidiol. Dodatkowo w wielu takowych olejkach znajduje się kwas kannabidiolowy CBDa. Dzięki niemu można w dużym stopniu redukować ryzyko zachorowania na nowotwory. Składniki znajdujące się w konopiach przemysłowych mogą też działać uspokajająco oraz poprawiać nasze samopoczucie w przypadku zmagania się depresją czy podobnymi chorobami. 

Related Posts