Czy pokrowce na telefon są konieczne?

Nowy telefon wygląda doskonale, bez zarzutów działa i można go sprzedać za dobrą cenę. Jednak w miarę użytkowania, powstają na nim ślady, których nie można już usunąć. Ich obecność znacznie zaniża wartość telefonu, więc warto temu przeciwdziałać.

Wybór idealnego pokrowca na telefon

pokrowce etui na telefonKupując nowy telefon, każdy właściciel ściąga z niego ochronne folie, które zabezpieczają go przed powstaniem zarysowań. Ponieważ telefon nosimy zawsze ze sobą w kieszeni, torebce czy plecaku, to jest on narażony na powstawanie różnych uszkodzeń. Drobne zarysowania nie są tak groźne jak pęknięcie obudowy czy ekranu, bo takie szkody są kosztowne w naprawie. Żeby ich uniknąć najlepiej stosować pokrowce etui na telefon. Nie dostaniemy ich kupując telefon, bo ich stosowanie jest dobrowolne. Na każdy model telefonu znajdziemy oddzielny pokrowiec, ponieważ mają one kształt idealnie pasujący do konkretnego aparatu telefonicznego. Możemy znaleźć etui pokrywające cały telefon lub jedynie jego część. Najczęściej na każdy model telefonu dostępnych jest kilka fasonów wykonanych z silikonu, gumy, plastiku czy naturalnej skóry. Tak osłonięty telefon jest doskonale zabezpieczony przed uszkodzeniami mogącymi powstać na skutek upadku. Jedyne przed czym nie chronią, to przed dostaniem się do środka wody, gdyż nie są wodoszczelne. Możemy kupić pokrowiec na telefon w cenie od kilkunastu złotych do nawet ponad stu złotych, w zależności od producenta i wybranego modelu. Etui na najnowsze telefony, zawsze kosztują najwięcej.

Jeżeli posiadamy nowoczesny i dość drogi telefon, to dobrze jest zainwestować w lepszy pokrowiec, który będzie skuteczniejszy w ochronie sprzętu i bardziej wytrzymały. Jednak zawsze jest to kwestia wyboru właściciele telefonu i tego ile jest gotów wydać na jego ochronę.