Białe cokoliki przypodłogowe

Zacząłem robić remont mieszkania. Wszystko szło gładko, póki nie zacząłem się zastanawiać nad kolorem i rodzajem posadzki. Co zrobić? Płytki ceramiczne? Panele podłogowe? Gres? Podłogę dębową? Takie pytania dręczyły mnie całymi nocami. Niczego nie pragnąłem bardziej niż odpowiedzi co to ma być?

Czym uzupełnić białą podłogę?

białe listwy przypodłogoweWpadłem na pomysł, żeby zrobić białą terakotę. Ma kilka plusów, jest łatwa w czyszczeniu i utrzymuje przyjemny chłód w mieszkaniu. Do tego musiałem wybrać jakieś cokoliki. Mój wybór padł na białe listwy przypodłogowe. Okazały się świetnym wyborem. Mógłbym przysiąc że są z tego samego materiału co moje płytki terakoty. Po skończonym remoncie nie mogę się napatrzeć na nie. Wyglądają całkiem jakby były zrobione z drewna, ale są białe. To niesamowite jak bardzo można upiększyć swoje mieszkanie zwykłymi cokolikami. Oczywiście dobór listw przypodłogowych jest dowolny. Paleta kolorów do wyboru jest tak duża że pozwala zaspokoić wymagania najbardziej wybrednych koneserów piękna i doskonałości. Nie będę ukrywał że nie są to rzeczy tanie. Bardzo często musimy na nie wydać znaczą ilość gotówki. Ale jest warto dzięki temu możemy uzupełnić swój dom o szczegół, ale istotny nadający całemu wnętrzu spójny charakter. Przy wyborze list przypodłogowych nie warto oszczędzać. Możemy wybierać między drewnianymi, plastikowymi, marmurowymi, alabastrowym oraz ceramicznymi.

Jeśli zdecydujemy się na drewniane, to możemy kupić sosnowe, lub dębowe. Jeśli na plastikowe, to mamy przed wybór listw o dowolnym kolorze kształcie i fakturze. Oczywiście plastikowe są najtańsze. Ja osobiście wybrałem alabastrowe o fakturze drewna. Dają mi dyskretne poczucie luksusu rzymskiej willi. Mam nadzieję że każdy znajdzie jakieś listwy dla siebie.